Ο Άγιος Βασίλης κοιμάται του καλού καιρού

Σε γιορτινό κλίμα, την Τετάρτη (21/12), οι μαθητές της Α΄ Δημοτικού  πραγματοποίησαν τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή τους χαρίζοντας στιγμές χαράς, διασκέδασης αλλά και προβληματισμού στους θεατές μεταφέροντας το μήνυμα της αγάπης, της αλληλεγγύης, της ελπίδας και της μαγείας των Χριστουγέννων.

Οι μικροί μαθητές μας παρέα με τις δασκάλες τους αναπαράστησαν την ιστορία « Ο Άγιος Βασίλης κοιμάται του καλού καιρού» . Ερμήνευσαν εξαιρετικά τους ρόλους τους καταφέρνοντας να ευαισθητοποιήσουν μικρούς και μεγάλους πάνω στο καίριο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής. Τα κουστούμια και τα σκηνικά ήταν  εντυπωσιακά .

Τη γιορτή ομόρφυναν  με τη συμμετοχή τους οι μαθητές της Δ’ τάξης όπου τραγούδησαν  υπέροχες χριστουγεννιάτικες μελωδίες.

You May Also Like