Προσωπικό

Διεύθυνση

Χρήστος Γαμβρέλλης
Διευθυντής
Γεννήθηκε το 1960, κατάγεται από την Κω, είναι παντρεμένος με την επίσης εκπαιδευτικό κα Σταυρούλα Παπαηλία και έχουν δυο γιους. Σπούδασε αρχικά στην Παιδαγωγική Ακαδημία Ρόδου και αργότερα αποφοίτησε από το Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου Αιγαίου. Στο 2ο Δημοτικό υπηρετεί ως δάσκαλος από το 1987 και ως Διευθυντής από το 2009. Του αρέσει πολύ η μουσική. Είναι μέλος του μουσικού σχήματος «Μικρές Περιπλανήσεις», υπεύθυνος της Παιδικής Χορωδίας Ηρακλειδών καθώς και της Χορωδίας του σχολείου μας, με τις οποίες μάλιστα έχουν ηχογραφήσει και CDς. Του αρέσει επίσης η συγγραφή θεατρικών κειμένων και έχει εκδώσει δύο σχετικά βιβλία σε ηλεκτρονική μορφή. Όραμά του είναι ένα σχολείο σύγχρονο, όμορφο και ικανό να πετύχει.
Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου
Υποδιευθυντής

Γεννήθηκε στη Κω το 1969. Είναι παντρεμένος και έχει δύο παιδιά. Από το 1999 υπηρετεί τη δημόσια εκπαίδευση ως Καθηγητής Φυσικής Αγωγής στο 2ο Δημοτικό Σχολείο της πόλης της Κω, στο οποίο τελεί χρέη υποδιευθυντή τα  τελευταία χρόνια.

To 2005 με δική του πρωτοβουλία συστήνει τον Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω και μέχρι σήμερα συμμετέχει ενεργά στη λειτουργία του συλλόγου, που διατηρεί τμήμα ποδοσφαίρου και τμήμα βόλεϊ, στο οποίο είναι προπονητής. Εργάζεται στο σύλλογο σε όλα τα τμήματα του βόλεϊ. (Ανδρικό, εφηβικό, παιδικό, παμπαίδων, νεανίδων, κορασίδων, παγκορασίδων και μίνι αγοριών και κοριτσιών.)

Ολοκλήρωσε την Α/θμια και Β/θμια εκπαίδευση στο νησί της Κω και φοίτησε στο Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού στην Αθήνα. Αποφοίτησε το 1993 με ειδικότητα στο βόλεϊ

Ζωή Μονάκη
Υποδιευθύντρια