Υποδομή

Αίθουσες Διδασκαλίας

Η συνεργασία Διεύθυνσης & Εκπαιδευτικών του σχολείου με τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων πέτυχε να υλοποιήσει ένα μεγαλόπνοο και καινοτόμο στόχο όπως είναι η αγορά, τοποθέτηση και χρήση Η/Υ και projector σε κάθε μια από τις 15 αίθουσες διδασκαλίας. Έτσι, στις 17-1-2014 ολοκληρώθηκε η προσπάθεια που άρχισε τον Μάιο του 2010 και εγκαινίασε μια νέα εποχή για το σχολείο μας.

Με ευγενική δε χορηγία του κυρίου Γιάννη Σταματιάδη τοποθετήθηκαν στο σχολείο μας 35 ανεμιστήρες οροφής, για να προφέρουν ανακούφιση από τη θερμική καταπόνηση των παιδιών.

Εργαστήριο Πληροφορικής

Στο χώρο του σχολείου μας λειτουργεί αίθουσα πληροφορικής εξοπλισμένη με 10 σταθερούς σταθμούς εργασίας και 1 ερμάριο με 7 φορητούς που συνθέτουν ένα χωριστό εργαστήριο που μπορεί να μεταφερθεί και σε αίθουσα διδασκαλίας. Επιπλέον για τις ανάγκες των μαθημάτων διατίθενται περιφερειακές συσκευές, όπως εκτυπωτής, σκάνερ και βιντεοπροβολέας.

Εργαστήριο Φυσικών Επιστημών

Στο σχολείο μας υπάρχει και λειτουργεί εργαστήριο φυσικών επιστημών με όργανα φυσικής και χημείας που εξυπηρετεί τα μαθήματα των Ε' και ΣΤ' τάξεων. Εξυπηρετεί όμως και ανάγκες μαθημάτων της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, καθώς εκπαιδευτικοί της το επισκέπτονται και δανείζονται υλικό για τις ανάγκες των μαθημάτων τους.

Αθλητικές Εγκαταστάσεις

Το σχολείο μας διαθέτει ένα γήπεδο μπάσκετ και ένα γήπεδο βόλεϊ στον αύλιο χώρο του, καθώς και σκάμμα αλμάτων. Διαθέτει ακόμα και αυτοστηριζόμενους στηλοβάτες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για ένα γήπεδο βόλεϊ ακόμα, αλλά και για το αγώνισμα της αντιπτέρισης.

Βιβλιοθήκη

Η σχολική βιβλιοθήκη, απαραίτητο συμπλήρωμα κάθε σχολικής μονάδας, οργανώθηκε με γνώμονα την εξυπηρέτηση του εκπαιδευτικού δυναμικού της.Τα βιβλία προέρχονται από αγορές και από δωρεές οργανισμών, φορέων, ιδιωτών καθώς και από αποστολές του Υπουργείου Παιδείας.

ΤΑΞΕΙΣ ΤΙΤΛΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΕΚΔΟΤΙΚΟΣ ΟΙΚΟΣ ΠΟΣΟΤΗΤΑ
Α΄- Β΄ Αισωπος Ζαραμπούκα Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Αισώπου μύθοι ___________ ΣΤΡΑΤΙΚΗ 1
Α΄- Β΄ Βατραχομυομαχία Ναταλία Μελά Εθνικό Ιστορικό Μουσείο 1
Α΄- Β΄ Απορίες παιδιών Ηλεκρισμός Βούλα Μάστορη ελληνικα Γράμματα 1
Α΄- Β΄ Απορίες παιδιών φως Βούλα Μάστορη ελληνικα Γράμματα 1
Α΄- Β΄ Ο Αγησίλαος Δημήτρης Μπασλάμ Σταθμός 1
Α΄- Β΄ Ο σκύλος που έχασε την ουρά του Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Αριστοφάνη "Όρνιθες" Αποστολίδης ΑΣΕ-ΑΕ 1
Α΄- Β΄ Αχ, γιατί να είμαι γάτα! Μαριανίνα Κριεζή ΑΜΜΟΣ 1
Α΄- Β΄ Διγενής Ακρίτας Κώστας Πούλος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 1
Α΄- Β΄ Η κραυγή των λύκων Κουτσιαρής-Διακομανώλης Δοκιμάκης 1
Α΄- Β΄ Ένα ς αλλιώτικος καθρέφτης Άννα Καλογήρου-Παύλου Θεόπρες 1
Α΄- Β΄ Επιλέγω Πατάτα Νατάσα Αναγνωστωπούλου Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Ζώα - Φίλοι και εχθροί __________ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 1
Α΄- Β΄ Ζωγραφίζω παραμύθια Άννα Λαουτάρη Γκριτζάλα Ντουντούμη 1
Α΄- Β΄ Ο άνθρωπος που φύτευε δέντρα Jean Giono Παπαδόπουλος 1
Α΄- Β΄ Η βόμβα και ο στρατηγός Έκο-Κάρμι Γνώση 1
Α΄- Β΄ Η ιστορία ενός καλοψημένου τηγανόψωμου Άσμπγιόρνσεν-Μόε Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Δράκε, δράκε, είσ΄εδώ; Αγγελική Βαρελλά Πατάκη 2
Α΄- Β΄ Η κούκλα που ήθελε μωρό Ντιμίτερ Ινκιόφ Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Η μικρή γοργόνα Άντερσεν Κέδρος 1
Α΄- Β΄ Πού πήγε το φεγγάρι απόψε; Βούλα Μάστορη Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Καλημέρα, ειρήνη φρόσω Χατόγλου Σύγχρονη εποχή 2
Α΄- Β΄ Καλοί και κακοί της ιστορίας adam bowett Ερευνητές 1
Α΄- Β΄ Το άγαλμα που κρύωνε Χρήστος Μπουλώτης Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Μια τίγρη φοβερή Μαριανίνα Κριεζή ΑΜΜΟΣ 1
Α΄- Β΄ Ο αυλητής του Χάμελιν Λαϊκό παραμύθι Κέδρος 1
Α΄- Β΄ Ο βασιλιάς και τ' αηδόνι Ζωή Βαλάση Γνώση 1
Α΄- Β΄ Η Αλεξάνδρα και η βιβλιοθήκη της Αλεξάνδρ. Σοφία Καλαντζάκου Πατάκη 1
Α΄- Β΄ 365 πιγκουίνοι Fromental-Joelle Ηλίβατον 1
Α΄- Β΄ Το μεγάλο πράσινο δάσος Paul Geraghty Ρώσση 1
Α΄- Β΄ Ο ναυαγός κοκκινοτρίχης Ευγένιος Τριβιζάς Κέδρος 1
Α΄- Β΄ Ο Πινόκιο __________ ΣΤΡΑΤΙΚΗ 1
Α΄- Β΄ Ο σταρένιος Αναστασία Περιστεράκη Ψυχογιού Σύγχρονη εποχή 1
Α΄- Β΄ Ο Τριγωνοψαρούλης Βαγγέλης Ηλιόπουλος Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Οπαπουτσής και οι νάνοι Γκριμ Κέδρος 1
Α΄- Β΄ Παραμύθια του Άντερσεν ________ ΑΜΜΟΣ 1
Α΄- Β΄ Ταξιδεύω με τα παραμύθια Ντίνα Χατζηνικολάου μικρή μίλητος 2
Α΄- Β΄ Στην Κύπρο της γιαγιάς Όλγα Φακατσέλη Εθνικό Ιστορικό Μουσείο 1
Α΄- Β΄ Τα αγαπημένα μου παραμύθια Χανς Κρίστιαν Άντερσεν harmi Press 1
Α΄- Β΄ Τα δάση μας ________ Υπουργείο Γεωργίας 1
Α΄- Β΄ Τα δώρα του αγέρα Ζωή Βαλάση Σύγχρονη εποχή 1
Α΄- Β΄ Τα παράθυρα του ήλιου Πίνιν Κάρπι Οδυσσέας 1
Α΄- Β΄ Η Βασούλα η μαγισσούλα… Κνίστερ Ψυχογιός 1
Α΄- Β΄ Τα παραμύθια του παππού Αριστείδης Παπατόλης Λιβάνη 1
Α΄- Β΄ Πάλι τηλεόραση, Θέμο; Βαγγέλης Ηλιόπουλος Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Το αλφαβητάρι των Εννοιών Ν Έμμυ Γιωργαντά Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Το αλφαβητάρι των Εννοιών Ζ Έμμυ Γιωργαντά Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Το αλφαβητάρι των Εννοιών Ο Έμμυ Γιωργαντά Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Το αλφαβητάρι των Εννοιών Π Έμμυ Γιωργαντά Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Το αλφαβητάρι των Εννοιών Φ Έμμυ Γιωργαντά Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Το αλφαβητάρι των Εννοιών Ω Έμμυ Γιωργαντά Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ τα μαγικά μαξιλάρια Ευγένιος Τριβιζάς Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Το δικαστήριο των τροφών Νατάσα Αναγνωστωπούλου Φυτράκη 1
Α΄- Β΄ Το ημερολόγιο του ήλιου Όρι Οδυσσέας 1
Α΄- Β΄ Το λυπημένο αρκουδάκι Ευγένιος Τριβιζάς Σοροπτιμιστική Ένωση Ελλάδος 1
Α΄- Β΄ Το μικρό σύννεφο μισέλ Πικμάλ-Ζαν Μισέλ Πεγιέ Σύγχρονοι Ορίζοντες 1
Α΄- Β΄ Το νησί με τα τετράγωνα Πίνιν Κάρπι Οδυσσέας 1
Α΄- Β΄ Το όνειρο του Πετάκη Τζοβάνι Γκαντίνι Οδυσσέας 1
Α΄- Β΄ Το ψάρεμα της φάλαινας Πρεβέρ Οδυσσέας 1
Α΄- Β΄ Χριστόφορος Κολόμβος Minna Lacey Άγκυρα 1
Α΄- Β΄ Τρωικός πόλεμος Ελένη Χορεάνθη Άγκυρα 1
Α΄- Β΄ Φρουτοπία 3 Ευγένιος Τριβιζάς Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Φρουτοπία 4 Ευγένιος Τριβιζάς Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Χάθηκαν οι φεγγαρακτίνες Βούλα Μάστορη Πατάκη 1
Α΄- Β΄ Οι άθλοι του Θησέα Ελένη Χορεάνθη Άγκυρα 1
Α΄- Β΄ Χρόνια πολλά Μαριανίνα Κριεζή ΑΜΜΟΣ 1
Α΄- Β΄ Οι τρεις κοσμοναύτες Umberto Eco ελληνικα Γράμματα 1
Γ΄- Δ΄ Οι φίλοι του Σέρλοκ Πιτσόρνο-Πιουμίνι Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Μια πυγολαμπίδα ψωτίζει τη νύχτα Γιάννης Ρίτσος Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Ο ευτυχισμένος πρίγκιπας Όσκαρ Ουάιλντ Ερευνητές 1
Γ΄- Δ΄ Άντερσεν Παραμύθια __________ Eλευθερουδάκης 1
Γ΄- Δ΄ Το δειλό λιοντάρι Αθηνά Μπίνιου Καλειδοσκόπιο 1
Γ΄- Δ΄ Αρίων Γκέρτσου-Σαρρή Αγροτικές συνεταιριστικές εκδόσεις 1
Γ΄- Δ΄ Αρχαία Ολυμπία ______________ Στρατίκης 1
Γ΄- Δ΄ Ε.Μ Πώς ξεκίνησε ο κόσμος Μαρία Αγγελίδου Παπαδόπουλος 1
Γ΄- Δ΄ Ο Ηρακλής και οι άθλοι του Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο μύθος του λαβύρινθου Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Γάντι σε ξύλινο χέρι Μάνος Κοντολέων Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Δάμων και Φιντίας Δημήτρης βαρδίκος Βαρδίκος 1
Γ΄- Δ΄ Διηγήματα από τον Σαίξπηρ Κάρολος-Μαρία Λαμ Ελευθερουδάκης 1
Γ΄- Δ΄ Οι περιπέτειες του Οδυσσέα Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Δώδεκα διαλεχτά παραμύθια Κ.Βάρναλη Αστήρ 1
Γ΄- Δ΄ Ελληνικοί μύθοι ________ Ελευθερουδάκης 1
Γ΄- Δ΄ Ένα γεμάτο μέλια χεράκι Βούλα Μάστορη Πατάκη 2
Γ΄- Δ΄ Ένα θαλασσινό γεφύρι Λεία Καραβια Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ένας καλικάντζαρος στην παρέα μας Φίλιππος Μανδηλαράς Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Εφτά κόκκινες κλωστές Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Η Αργοναυτική εκστρατεία Στρατίκη Στρατίκης ΣΤΡΑΤΙΚΗ 1
Γ΄- Δ΄ Η Αργοναυτική εκστρατεία Ψυχογιός Γιολάντα Πατεράκη Ψυχογιός 1
Γ΄- Δ΄ Η καλύβα του μπαρμα-Θωμά Μ. Τζόουνς Άγκυρα 1
Γ΄- Δ΄ Ο πόλεμος στην Τροία Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Μέγας Αλέξανδρος Στρατίκης Στρατίκης 1
Γ΄- Δ΄ Ιφιγένεια Στρατίκης Στρατίκης 1
Γ΄- Δ΄ Θησέας Σοφία Γιαλουράκη Άγκυρα 1
Γ΄- Δ΄ Ιλιάδα Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Το σκαλιστήρι Γρηγόριος Ξενόπουλος Βλάσση 3
Γ΄- Δ΄ Βικτόρια Ελένη Πριοβόλου Καστανιώτη 3
Γ΄- Δ΄ Μέγας Αλέξανδρος Μπάμπη Γραμμένου Άγκυρα 3
Γ΄- Δ΄ Μέγας Αλέξανδρος Γιάννη Λούκα Δαμιανός 1
Γ΄- Δ΄ Μια Κυριακή του Απρίλη Άλκη Ζέη Μεταίχμιο 2
Γ΄- Δ΄ Ο νυχτερινός μπαμπάς Μαρία Γκρίμπε Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Μελισσούλα Σούλα Φροσούλα Τζέιμς Κρους Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Μυθικά χαμόγελα Χάρης Σακελλαρίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Α Στρατίκης ΣΤΡΑΤΙΚΗ 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Β Στρατίκης ΣΤΡΑΤΙΚΗ 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Ζαραμπούκα 2 Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Υπάρχουν μονόκεροι και άλλες ιστορίες Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Ζαραμπούκα 4 Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Ζαραμπούκα 5 Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Ζαραμπούκα 6 Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Ζαραμπούκα 7 Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Μυθολογία Ζαραμπούκα 8 Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Ο απίθανος κος Φοξ Ρόαλντ Νταλ Ψυχογιός 1
Γ΄- Δ΄ Ο Διονύσιος και η Περπερούνα Φίλιππος Μανδηλαράς Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο Μάνος κι ο Οσμάν ταξιδεύουν Λία Χατζοπούλου Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο Μεσαίωνας Maria Rius Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Δαίδαλος και Ίκαρος Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Η τιτανομαχία Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Ο μικρός Ερμής αμαξάς Δημήτρης Γιάκος Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Ηρακλής Στεφανίδης Στεφανίδης 1
Γ΄- Δ΄ Φαέθων Στεφανίδης Στεφανίδης 1
Γ΄- Δ΄ Ορφέας και Ευρυδίκη Στεφανίδης Στεφανίδης 1
Γ΄- Δ΄ Η λύρα του Απόλλωνα Στεφανίδης Στεφανίδης 1
Γ΄- Δ΄ Ο μικρός Νικόλας και η παρέα του Ρενέ Γκοσινί-Ζαν Ζακ Σανπέ Σύγχρονοι Ορίζοντες 1
Γ΄- Δ΄ Αργοναύτες Στεφανίδης Στεφανίδης 1
Γ΄- Δ΄ Δύο χρόνια διακοπές Ιούλιος Βερν Βλάσση 1
Γ΄- Δ΄ Ο ναυαγός της Γλαύκης Μάνια Δούκα Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο Πλούτος Σοφία Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Ο Τζιπ μέσα στην τηλεόραση Τζιάνι Ροντάρι Δωρικός 1
Γ΄- Δ΄ Οδύσσεια Στεφανίδης Σίγμα 2
Γ΄- Δ΄ Οι άθλοι του Ηρακλή Βασίλη Μουστάκη Αστήρ 1
Γ΄- Δ΄ Οι Θεοί του Ολύμπου Αριστείδης Κεσόπουλος Μαλλιάρης-Παιδεία 1
Γ΄- Δ΄ Οι μαγικές μάσκες του κουτσοφλέβαρου Φίλιππος Μανδηλαράς Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Οι Περσικού πόλεμοι _________ ΣΤΡΑΤΙΚΗ 1
Γ΄- Δ΄ Οι τρεις σωματοφύλακες Αλέξανδρου Δουμά Αγκυρα 1
Γ΄- Δ΄ Όλιβερ Τουίστ Κάρολος Ντίκενς ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ 1
Γ΄- Δ΄ Ομήρου Ιλιάδα ________ Στρατίκης 1
Γ΄- Δ΄ Ομήρου Οδύσσεια ________ Στρατίκης 1
Γ΄- Δ΄ Όρνιθες - Αριστοφάνη Ζαραμπούκα Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Παραμύθι χωρίς όνομα Πηνελόπη Δέλτα Δαμιανός 1
Γ΄- Δ΄ Παραμύθια και άλλα Πηνελόπη Δέλτα Εστια 1
Γ΄- Δ΄ Προϊστορία κι Αίγυπτος Maria Rius Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Προμηθέας Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Ροβινσών Κρούσσος Ντάνιελ Ντεφόου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Σπίτι για πέντε Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Στο πέρασμα των Θεών Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Τα λυχνάρια τ' ουρανού Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Τα παραμύθια της Χαλιμάς _________ Ελευθερουδάκης 1
Γ΄- Δ΄ Ο χρυσός θρόνος Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Ο κατακλυσμός του Δευκαλίωνα Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Η αρπαγή της Περσεφόνης Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Ευρώπη Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Οιδίποδας Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Αθηνά Παλλάδα Στεφανίδης Σίγμα 1
Γ΄- Δ΄ Τάλως Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο Ιάσονας και η εκστρατεία Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ θησέας ο ήρωας Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Μια δύσκολη μετακόμιση Ανθούλα Αθανασιάδου μικρή μίλητος 1
Γ΄- Δ΄ Ένα αγγελούδι που το λέγανε Χαρούλα Γιαννοπούλου-Μάνος μικρή μίλητος 1
Γ΄- Δ΄ Στα χέρια του μάγου Βούλα Μάστορη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Τα ψηλά βουνά Ζαχαρία Παπαντωνίου Εστια 1
Γ΄- Δ΄ Τα ψηλά βουνά Ζαχαρία Παπαντωνίου Δαμιανού 2
Γ΄- Δ΄ Ταξίδι με τον Πήγασο 1 Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ταξίδι με τον Πήγασο 2 Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ταξίδι με τον Πήγασο 3 Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ταξίδι με τον Πήγασο 4 Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ταξίδι με τον Πήγασο 5 Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Ταξίδι με τον Πήγασο 6 Ευγενία Περιόρη Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Δωριλένια Βούλα Μάστορη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο σκύλος του μετρό Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Το καλοκαιράκι Φίλιππος Μανδηλαράς Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Το μυστικό της χαμένης Άνοιξης Φίλιππος Μανδηλαράς Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Το νησί των θησαυρών Στίβενσον Μοντέρνοι Καιροί 1
Γ΄- Δ΄ Η σπηλιά της γοργόνας Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Ηρακλής ο ήρωας Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Το σχολείο του κόσμου Λεια Χατζοπούλου Φυτράκη 1
Γ΄- Δ΄ Το τραγούδι των Θεών Στεφανίδης Στεφανίδης 1
Γ΄- Δ΄ Χωρίς να το ξέρουν Ιωάννα Καρατζαφέρη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Η μικρή πριγκίπισσα F.H.Burnett Παπαδόπουλος 1
Γ΄- Δ΄ Η μικρή πριγκίπισσα F.H.Burnett Ηλιοτρόπιο 1
Γ΄- Δ΄ Οι δραπέτες του καστρόπυργου Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Η μωβ ομπρέλλα Άλκη Ζέη Μεταίχμιο 2
Γ΄- Δ΄ Το ημερλόγιο ενός Σπασίκλα Τζεφ Κίνι Ψυχογιός 1
Γ΄- Δ΄ Το αγόρι και ο κύκνος Κάθριν Στορ Καστανιώτη 1
Γ΄- Δ΄ Καναρίνι και μέντα Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 2
Γ΄- Δ΄ Λόγια της πλώρης Α. Καρκαβίτσα Εστια 1
Γ΄- Δ΄ Αττική 8000 π.Χ. Γιώργος Σφήκας Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Τα άλογα της πράσινης κοιλάδας Λίνα Λυχναρά Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Τα δάκρυα της Περσεφόνης Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Ο μικρός πρίγκηπας Saint-Exupery Δαμιανού 1
Γ΄- Δ΄ Το τελευταίο ινδιάνικο καλοκαίρι Μάρω Λοϊζου Κέδρος 1
Γ΄- Δ΄ Το μεγάλο ταξίδι της κινέζικης πάπιας Βασίλης Παπαθεοδώρου Καστανιώτη 1
Γ΄- Δ΄ Πριν από το τέρμα Γαλάτεια Γρηγοριάδου-Σουρέλη Πατάκη 1
Γ΄- Δ΄ Τρελαντώνης Πηνελόπη Δέλτα Άγκυρα 3
Γ΄- Δ΄ Οι ψαράνθρωποιτου ανοιχτού πελάγους Κίρα Σίνου Ψυχογιός 1
Γ΄- Δ΄ Τα παιχνίδια της Φωτεινής και άλλα παραμύθια Κατίνα Ζένιου Κώνος 1
Γ΄-Δ' Κασσάνδρα Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο πρίγκιπας Μαρία Σκιαδαρέση Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Λίγο πριν το τέλος Μαρία Σκιαδαρέση Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Άγης Λιλή Μαυροκέφαλου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Παπαφλέσσας Τάκη Λάππα Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα δίδυμα Βάσα Σολωμού Ξανθάκη Κέδρος 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ο αδερφός της Ασπασίας 2 Μάνος Κοντολέων Πατάκη 3
Ε΄-ΣΤ΄ Άνθρωποι και ζώα Γιώργος Σφήκας Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο Κατσαντώνης Τάκη Λάππα Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Απ' τη γη στη σελήνη Ιούλιος Βερν Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Βίου Ανρί Τρουαγιά Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Βυζαντινές ιστορίες Κάρολος Ντηλ Δαμιανού 1
Ε΄-ΣΤ΄ Γράμμα για τον βασιλιά Τόνκε Ντραχτ Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι χρυσοφύλακες Γρύπες Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Για τον πατέρα Καλλιόπη Σφαέλλου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Γιουσουρι στην τσέπη Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Γιώργος Καραϊσκάκης Γιάννης Μαρρές Καλέντης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Δέκα μεγάλοι μουσουργοί Αύρα Θεοδωροπούλου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Διακοπές στο δάσος Νικολάι Ντουμπώφ Ψυχογιός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Δομήνικος Μάνος Κοντολέων Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Δυο γενναίες γυναίκες Τάκη Λάππα Πεχλιβανίδης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Δυο σειρές στρατιωτάκια Κίκα Πουλχερίου Πάργα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ε.Π. Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Εκεί που τελειώνει ο ουρανός Ελένη Χορεάνθη Περίπλους 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το καλοκαίρι της Αβίγια Γκίλα Αλμαγκόρ Κέδρος 3
Ε΄-ΣΤ΄ Ένα δέντρο μεγαλώνει στο Μπρούκλιν Μπέττυ Σμιθ ΜΙΝΩΑΣ 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ένα δέντρο στην αυλή μας Μαρούλα Κλιάφα Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ένα καλοκαίρι στη σκιά του Βούδα Λίτσα Ψαραύτη Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ένας Θεός ξεπετιέται Ελένη Βαλαβάνη Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ζουμ Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Η αλεπού έχασε την ουρά της Πέπη Δαράκη Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κοσμοδρόμιο Ελένη Κατσαμά Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η αρβύλα που έγινε βαρκούλα Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η αυτοκρατορία της Βροχίτσας Πέτρος Αμπατζόγλου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η προφητεία του κόκκινου κρασιού Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η εκδίκηση της όμορφης Μαχινάζ Μάρω Λοϊζου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η εξαφάνιση Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η εφεύρεση της Γραφής Beatrice Andre Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η ζωή με τον πατέρα Αργυρώ Κοκορέλη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η ζωή του Χριστού Πηνελόπη Δέλτα Εστια 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η ιστορία ενός ηφαιστείου Valerie Massignon Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η ιστορία της ανθωπότητας Χέντρικ Βαν Λουν Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η καλύβα του μπαρμπα-Θωμά Χάρριετ Μπίτσερ Στόου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το μυστηριώδες νησί Ιούλιος Βερν ΜΙΝΩΑΣ 4
Ε΄-ΣΤ΄ Η κατάκτηση του διαστήματος Broomhead-Sassier Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η Κάτι του τελευταίου θρανίου Μαρία Χάλασι Σύγχρονη εποχή 1
Ε΄-ΣΤ΄ Χωρίς οικογένεια Έκτωρ Μαλό Μίνωας 3
Ε΄-ΣΤ΄ Η μαύρη τουλίπα Αλέξανδρος Δουμάς Ηλιοτρόπιο 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η μικρή Ζοζεφίνα Μαρία Γκρίμπε Ψυχογιός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η Ονείρω Μάρω Λοϊζου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η Πολυάννα Χάριετ Λούμις Σμιθ Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ήθελε να τη λένε Κυρία Έλλη Αλεξίου Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μαίρη Πόππινς Τράβερς Ποταμός 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ινδιάνικοι θρύλοι Μαρία Μιχαήλ Δέδε Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ιωάννης Καποδίστριας Γιάννης Μαρρές Καλέντης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Καλοκαίρι στην πατρίδα Πιπίνα Τσιμικάλη Παιδικοί Ορίζοντες 1
Ε΄-ΣΤ΄ Καραβοκύρηδες του '21 Τάκη Λάππα Πεχλιβανίδης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κλέανδρος ο Κορίνθιος Άννικα Φερτάκη Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κλεομένης Λιλή Μαυροκέφαλου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κλεφτουριά Τάκη Λάππα Πεχλιβανίδης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κόκκινη κλωστή δεμένη Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ουφ! Χρήστος Μπουλώτης Πατάκη 3
Ε΄-ΣΤ΄ Κολοκοτρώνης Τάκη Λάππα Ατλαντίς 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κόμης Μοντεχρίστος Αλέξανδρος Δουμάς Ατλαντίς 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κοντά στη μητέρα Έλενα Μυλωνά-Χατζημιχαήλ Μόκας Μορφωτική 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μάγκας Π.Σ/Δέλτα Εστια 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μακρυγιάννης Γιάννης Μαρρές Καλέντης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μαντάμ Κιουρί Εύα Κιουρή Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μάρκο Πόλο Jacques josselin Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Με οικογένεια Έκτωρ Μαλό Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μεγάλες προσδοκίες Κάρολος Ντίκενς Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μια αγάπη για δυο Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μιχαήλ Στρογγόφ Ιούλιος Βερν ΜΙΝΩΑΣ 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το μεγάλο ταξίδι του Οδυσσέα Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μύθοι και θρύλοι απ' τα νησιά μας Δανάη Τσουκαλά Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Νέοι Ροβινσώνες Μαίην Ρηντ Ελευθερουδάκης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Νικηταράς ο Τουρκοφάγος Τάκη Λάππα Πεχλιβανίδης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο αιχμάλωτος της Τζέντα Άντονυ Χόουπ Χώκινς Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο αντρειωμένος Γιάννης Βλαχογιάννης Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το δαχτυλίδι με το μονόγραμμα Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο γύρος του κόσμου σε 80 ημέρες Ιούλιος Βερν Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο δόκτωρ Μαρς παντεύει τις κόρες Λουίζα Άλκοτ Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ματίλντα Ρόαλντ Νταλ Ψυχογιός 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ο δον Κιχώτης Θερβάντες Κέδρος 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ο θαυμάσιος Ορενόκος Ιούλιος Βερν Αστήρ 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο Θεός αγαπά τα πουλιά Αγγελική Βαρελλά Πατάκη 3
Ε΄-ΣΤ΄ Ο θησαυρός της Βάγιας Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ο καλός στρατιώτης Σβέικ Γιαροσλάβ Χασέκ Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο κήπος με τα αγάλματα Ελένη Σαραντίτη Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο κύριος των ελεφάντων Ρενέ Γκιγιό Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο λαθρεπιβάτης Σπύρος Παναγιωτόπουλος Πεχλιβανίδης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο λόφος με τις λιχουδιές Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου Άλκη Ζέη Μεταίχμιο 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ο μικρός πρίγκηπας Αντουάν ντε Σαιντ-Εξυπερύ Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο μυστικός κήπος Burnett Παπαδόπουλος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο μικρός μπουρλιοτέρης Γαλάτεια Γρηγοριάδου-Σουρέλη Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Ο παπαγάλος σταθμάρχης Γιέλα Λέπμαν Ψυχογιός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο πλανήτης των χριστουγεννιάτικων δέντρων Τζιάνι Ροντάρι Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο Ρομπέν των δασών Τζον Φίννεμορ Αγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο Σιγανός που μιλάει με τα πράγματα Παυλίνα Παμπούδη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι άγγελοι του Ουρανού Λίτσα Ψαραύτη Αστέρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι άθλιοι Α΄ Βίκτωρ Ουγκώ Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι άθλιοι Β' Βίκτωρ Ουγκώ Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι μηχανές και πώς λειτουργούν Ντέιβιντ Μπάρνι Αξιωτέλλη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τόμπι Φομπέλ Σύγχρονοι Ορίζοντες 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι νικητές Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Οι πελαργοί θα ξανάρθουν Μαρούλα Κλιάφα Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι περιπέτειες τριών φίλων Νταγκμάρ Γκαλίν Ψυχογιός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι περιπέτιες του Βαρώνου Μινχάουζεν Ε.Δ.Μουνδ Ελευθερουδάκης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι πρώτοι άνθρωποι στη σελήνη Ουέλλς Αγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι τρεις σωματοφύλακες Αλέξανδρος Δουμάς Μοντέρνοι Καιροί 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι ωραίες Κυριακές Μαρία Αβρααμίδου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οικ. Ροβινσώνων Τζων Γουις Δαμιανού 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο μικρός Ναϊτης Μάικλ Σπράντλιν Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Όλιβερ Τουίστ Κάρολος Ντίκενς Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μικρές κυρίες Λουίζα Μέι Άλκοτ Ηλιοτρόπιο 1
Ε΄-ΣΤ΄ Όμορφη πορτοκαλιά μου Βασκονσέλος Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Όταν οργίζεται η γη Νίτσα Τζωρτζογλου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Όταν τα νιάτα θέλουν Νίτσα Τζωρτζογλου Αγκυρα 2
Ε΄-ΣΤ΄ Παιχνίδι χωρίς κανόνες Γαλάτεια Γρηγοριάδου-Σουρέλη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Παλιές ιστορίες του κόσμου Αθήνά Παπαδάκη Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Παστέρ Bruno Latour Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η περιπέτεια κρυμμένη στις σελίδες Ελένη Μαντέλου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Περιπέτειες 3 Ρώσων κ΄3 Άγγλων Ιούλιος Βερν Αστέρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Περσεφόνη, η πάπια που πήγε σχολείο Κίρα Σίνου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Πέτρινα καθίσματα Μάνος Κοντολέων Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Πικρά χρόνια Ιακ. Κιθρεώτη Πανέζη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Πρίγκηπας και φτωχός Μ. Τουαίην Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Αν ήμουν δάσκαλος Νατάλια Σαλόμικο Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η περιπέτεια της περιπέτειας Ελένη Μαντέλου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Σε μια Αιγυπτιακή πυραμίδα Jacqueline Morley Μοντέρνοι Καιροί 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ση χώρα των Ίνκας Remi Simon Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Σοφία Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ένα παιδί με τρεις οικογένειες Γρηγόριος Ξενόπουλος Βλάσση 3
Ε΄-ΣΤ΄ Σπίτι δίχως αυλή Άννα Γκέρτσου Σαρρή Κέδρος 2
Ε΄-ΣΤ΄ Στα ξένα χέρια Μαξίμ Γκόρκι Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στα φτερά του Χρυσού αετού Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Σταυραετοί της λευτεριάς Τάσος Παπαποστόλου Σμυρνιωτάκης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στη χαραυγή της λευτεριάς Γαλάτεια Γρηγοριάδου-Σουρέλη Εστια 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στη χώρα των γουναρικών Ιούλιος Βερν Αστέρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στη χώρα των μαμούθ Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στην Πόλη του Αϊ-Δημήτρη Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στο νησί τους Φανή Παπαλουκά Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Στο τσιμεντένιο δάσος Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα αγρίμια που γνώρισα Ερνεστ Τόμσον Σίτον Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα γενέθλια Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Τα δέντρα που τρέχουν Μαρία Πυλιώτου Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα διαμάντια της μαϊμούς Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα ξύλινα σπαθιά Παντελής Καλιότσος Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα παιδικά Παπαδιαμάντης Ελευθερουδάκης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η πιο παράξενη ιστορία του κόσμου Αλεξάνδρα Κ* Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα παιδιά που έβλεπαν τα τρένα Έντιθ Νέσμπιτ Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα παιδιά του ήλιου Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα παιδιά του πλοιάρχου Γκραντ Ιούλιος Βερν Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα στενά παπούτσια Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα ταξίδια του Γκιούλιβερ Τζόναθαν Σουίφτ Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ταξιδεύοντας με τον Ηρόδοτο Ανδρέα Καραντώνη Αστέρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ταξίδι στο κέντρο της γης Ιούλιος Βερν Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τζέην Εϋρ Καρλόττα Μπρόντε Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τζέην Έϋρ Καρλόττα Μπρόντε Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τζιαφερ Γιασίντ Αλή Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Τιριγκλίκ Γιάννης Μπαρτζής Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το 1ο βιβλίο των πειραμάτων Λεονάρ ντε Βρις Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το 1ο μου βιβλίο για τους Η/Υ Lajus-Deledicq Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το 2ο βιβλίο των πειραμάτων Λεονάρ ντε Βρις Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το αίνιγμα του πύργου Κίρα Σίνου Κέδρος 3
Ε΄-ΣΤ΄ Το ασημένιο καπνιστήρι Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Το ασημένιο μενταγιόν Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Οι περιπέτειες του Τομ Σόγερ Μαρκ Τουαιν Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το βιβλίο των ανακαλύψεων Besson Δεληθανάσης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το βιβλίο των βιβλίων Κυρ.Ντελόπουλος Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το διπλό ταξίδι Λίτσα Ψαραύτη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Αξέχαστα χρόνια Λέλα Πεταλά-Παπαδοπούλου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το καπλάνι της βιτρίνας Άλκη Ζέη Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το παραριάδιασμα Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το κάστρο μας Μαρία Πυλιώτου Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ Το μεγάλο πείραμα Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το πουλί του Παραδείσου Έλενα Τρέσσου Σύγχρονοι Ορίζοντες 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το σπιτικό μας Κολέτ Βιβιέ Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το συμβόλαιο του πύργου Κίρα Σίνου Κέδρος 3
Ε΄-ΣΤ΄ Το χρυσαφένιο τόξο Ιωαννίδης Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το ψέμα Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Άγουρα χρόνια Άρτσιμπαλντ Κρόνιν Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τομ Σόγιερ Μ. Τουαίην Δαμιανού 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τον καιρό του Βουλγαροκτόνου Π.Σ/Δέλτα ύψιλον 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τουρτουρίσματα με τον Τάκη Τσίμπα Λέα Σμούλντερς Χαρταετός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τραγούδι για τρεις Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τρεις σωματοφύλακες Αλέξανδρου Δουμά Ατλαντίς 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τρελαντώνης Π.Σ/Δέλτα Μαλλιάρης-Παιδεία 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τρελαντώνης Π.Σ/Δέλτα Δαμιανού 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τρένα και σιδηροδρομικές γραμμές Σίντνεϋ Γουντ Αξιωτέλη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Φιλενάδα, φουντουκιά μου Αγγελική Βαρελλά Πατάκη 3
Ε΄-ΣΤ΄ Φως σ' όλες τις χώρες Αλίκη Καφετζοπούλου Ελπίς 1
Ε΄-ΣΤ΄ Χωρίς οικογένεια Έκτωρ Μαλό Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα Χέγια Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ψηλά στη μελισσόπετρα Σταύρος Μάνεσης Ατλαντίς 1
Ε΄-ΣΤ΄ Εμένα με νοιάζει Τάκη Λάππα Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα παιδιά των πεύκων Γεώργιος Δ.Καψάλης Δάρδανος 1
Ε΄-ΣΤ΄ έξι εναντίον ενός Αγγελική Βαρελλά Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ αρχίζει το ματς Αγγελική Βαρελλά Πατάκη 2
Ε΄-ΣΤ΄ το βασίλειο του Κενσούκε Μάικλ Μορπούγκο Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η κοιλάδα με τις πεταλούδες Ελένη Δικαίου Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Για την πατρίδα Π.Σ/Δέλτα Δαμιανού 1
Ε΄-ΣΤ΄ Αστραδενή Ευγενία Φακίνου Κέδρος 2
Ε΄-ΣΤ΄ Άλκης , απ'τα παραμύθια Λία Γλυκιάδου-White Δωδώνη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο μεγάλος περίπατος του Πέτρου Άλκη Ζέη Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Χωρίς σύνορα Νίτσα Τζωρτζογλου Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τα χρόνια της φωτιάς Μαρία Σκιαδαρέση Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Η φλόγα της νιότης Τάκης Χατζηαναγνώστου Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Κανείς δε μ'αγαπά Ζιλ Λακ ταξιδεύοντας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ιστορίες για παιχνίδι και γέλια Λότη Πέτροβιτς Ψυχογιός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Όταν ο ήλιος Ζωρζ Σαρρή Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο τελευταίος βασιλιάς της Ατλαντίδας Κίρα Σίνου Κέδρος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Ο πρίγκιπας των νεφών Κριστόφ Γκαλφάρ Καλέντης 1
Ε΄-ΣΤ΄ Άρτεμης φάουλ Όουεν Κόλφερ Ψυχογιός 1
Ε΄-ΣΤ΄ Αγάπη για τη ζωή Τζακ Λόντον Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Διηγήματα Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης Παπαδόπουλος 1
Ε΄-ΣΤ΄ Τραγούδι για τρεις Λότη Πέτροβιτς Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Απίθανες ιστορίες Ράντγιαρντ Κίπλινγκ Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το πάρτυ της Μιράντας Κίρα Σίνου Καστανιώτη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Πρωτοχρονιάτικα και άλλα διηγήματα Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης Μίνωας 1
Ε΄-ΣΤ΄ Εμένα με νοιάζει Γαλάτεια Γρηγοριάδου-Σουρέλη Πατάκη 1
Ε΄-ΣΤ΄ Το περιβόλι της γης Γιώργος Σφήκας Άγκυρα 1
Ε΄-ΣΤ΄ Μιχαήλ Στρογγόφ Ιούλιος Βερν Μίνωας 1