![](http://2dim-ko.dod.sch.gr/wp-content/uploads/2023/12/εικόνα_Viber_2023-11-20_08-05-41-296-1024x766.jpg)
Στο πλαίσιο της ενδοσχολικής επιμόρφωσης, την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου, πραγματοποιήθηκε με τη συμβολή του κ. Σιδέρη, μέλους-πιστοποιημένου διασώστη του Ερυθρού Σταυρού, σεμινάριο πρώτων βοηθειών. Η ενημέρωση περιλάμβανε την επίδειξη χρήσης απινιδωτή που το σχολείο μας διαθέτει, καθώς και οδηγίες για καρδιοπνευμονική αναζωογόνηση. Επίσης έγινε επίδειξη διάσωσης από πνιγμό καθώς και περίθαλψης από ατύχημα.