Γιορτή Γ’ τάξης 2023-2024 για την 28η Οκτωβρίου

Σε ατμόσφαιρα συγκίνησης και περηφάνιας πραγματοποιήθηκε η γιορτή της 28ης Οκτωβρίου από τους μαθητές της Γ τάξης του σχολείου μας, την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου 2023, παραμονή της γιορτής.

Οι μαθητές παρουσίασαν το χρονικό με θεατρικά σκετς, ποιήματα, αφηγήσεις, χορούς και τραγούδια, κάνοντας τους θεατές να συγκινηθούν, να μάθουν και να προβληματιστούν…..

Την επιμέλεια της γιορτής είχαν οι υπεύθυνες δασκάλες των τμημάτων Αλίκη Τσιμούρτου (Γ1) και Λίνα Φαβάτση (Γ2). Σημαντική ήταν η βοήθεια των εκπαιδευτικών της παράλληλης στήριξης Χριστίνας Τσαλκαντή, Εμμανουήλ Μακαρούνα και Κατερίνας Πατρή.

Τη μουσική επιμέλεια είχε η μουσικός του σχολείου μας Ιωάννα Αμπατζίδου, με τη χορωδία από μαθητές της Ε’ τάξης και τον μουσικό Θανάση Πουλιό. Την καλλιτεχνική επιμέλεια είχε η εικαστικός του σχολείου μας Ματίνα Καλκανδή.

You May Also Like